Więcej niż salon kosmetyczny

Medyczne przekuwanie uszu Blomdahl

MEDYCZNE PRZEKUWANIE USZU BLOMDAHL

Oferujemy Państwu medyczne przekłuwanie uszu hipoalergiczną biżuterią Blomdahl, która nie wywołuje alergii - jest wykonana z czystego tytanu medycznego lub plastiku medycznego.

Plastik medyczny oraz tytan medyczny firmy Blomdahl to jedyny materiał na świecie, stosowany do przekłuwania uszu, który nie zawiera niklu. Dlatego rekomendujemy go dzieciom i dorosłym, aby mieć pewność, że noszenie kolczyków nie przyczyni się do powstania alergii na nikiel (zwłaszcza w pierwszym roku po przekłuciu uszu).

2 DZIURKI - 1 PRZEKŁUCIE - 0 stresu !

Pierwsze przekłucie uszu to ważne wydarzenie i dla dzieci, i dla rodziców. Jednak bez względu na to, z jaką wprawą przeprowadzony zostanie zabieg, zawsze istnieje ryzyko, że dziecko zrezygnuje z przekłucia drugiego ucha. Mamy rozwiązanie - stosując Blomdahl Medical Ear Piercing obydwoje uszu przekłujemy równocześnie w tym samy momencie niwelując stres dziecka i rodzica do niezbędnego minimum.

uszy - 00002

 

RÓŻNICE MIĘDZY ZWYKŁYMI KOLCZYKAMI, A BLOMDAHL MEDICAL:

 • wykonane są z przyjaznych dla skóry materiałów (plastik medyczny, czysty tytan medyczny),
  dzięki czemu zminimalizowane jest ryzyko wystąpienia alergii;
 • są małe i lekkie – kolczyki z plastiku medycznego ważą zaledwie 1/5 tego co kolczyki
  ze stali nierdzewnej – nie obciążają świeżej rany po przekłuciu;
 • zatyczka (motylek) znajduje się na samym końcu trzpienia kolczyka, dzięki czemu
  powietrze ma ułatwiony dostęp do rany po przekłuciu, która szybciej się goi;
 • plastikowa zatyczka (motylek) zabezpiecza skórę za uchem przed skaleczeniem
  przez końcówkę kolczyka;
 • kolczyki do przekłuwania uszu są grubsze niż normalne kolczyki, dzięki temu zmieniając biżuterię
  po okresie leczenia, nie uszkodzimy przekłutego otworu w uchu;
 • kolczyki Blomdahl dostępne są w dwóch różnych długościach, dzięki czemu można dopasować je
  do grubości płatka ucha i uniknąć bolesnego „wrastania” kolczyka w ucho.

 

ALERGIA NA NIKIEL - JAK JEJ UNIKNĄĆ ?

Badania kliniczne potwierdziły, że przekłuwanie uszu i noszenie kolczyków są głównymi czynnikami zwiększającymi ryzyko rozwoju alergii na nikiel, którą dotknięte jest aż 20-30% kobiet na świecie.

Firma Blomdahl Medical, chcąc wyeliminować możliwość powstania alergii na nikiel, opracowała kolczyki do przekłuwania uszu, nosa i pępka, wykonane z przyjaznych skórze materiałów: plastiku medycznego z zerową (0%) zawartością niklu oraz czystego tytanu medycznego (Pure Medical Titanium).

Natomiast jeżeli już masz przekłute uszy, nos lub pępek, zalecamy hipoalergiczną biżuterię Blomdahl (Caring Jewellery), opracowaną we współpracy z lekarzami dermatologami.

 

ZAKAŻENIA WIRUSOWE

Tradycyjne aparaty do przekłuwania uszu nie są przystosowane do sterylizacji i nie można ich w pełni zdezynfekować, a przednia część aparatu ma bezpośredni kontakt z uszami wielu Klientów (często podczas zabiegu mają styczność z krwią...). Zabieg przekłuwania jest zabiegiem medycznym, naruszamy strukturę tkanki i pojawia się krew. Nawet jeżeli aparat przetarty jest 70% spirytusem i nie widać śladów krwi, wirus zapalenia wątroby typu B lub C (żółtaczka) może przetrwać nawet ponad tydzień. Istnieje więc bardzo duże niebezpieczeństwo zarażenia się wirusem żółtaczki bądź HIV.

Jak więc uniknąć zakażenia podczas przekłuwania ciała? Blomdahl Medical mając na uwadze bezpieczeństwo Klientów oraz osób wykonujących zabieg, skonstruował aparat do przekłuwania uszu i nosa, w którym część mająca kontakt ze skórą została zastąpiona przez jednorazową, sterylną kasetę z kolczykiem. W wypadku zabiegów przekłuwania ciała Blomdahl Medical Piercing zakażenie jest praktycznie niemożliwe, ponieważ kasetka z kolczykiem jest jednorazowa i wyrzuca się ją do śmieci natychmiast po zabiegu!

 

PIELĘGNACJA USZU PO PRZEKŁUCIU

Dokładnie przemywaj uszy w miejscu przekłucia (z obu stron), dwa razy dziennie. Podczas kąpieli przemywaj uszy bieżącą wodą i mydłem w płynie. Następnie spłucz dużą ilością bieżącej wody i osusz chusteczkami higienicznymi. Dodatkowo wskazane jest przemywanie uszu specjalnymi wacikami dezynfekującymi Blomdahl After Care (przez pierwsze sześć tygodni). Waciki dezynfekujące Blomdahl Piercing Aftercare można zakupić w salonach wykonujących zabiegi Medycznego Przekłuwania Uszu Metodą Blomdahl. Nie wyjmuj kolczyków podczas mycia. Pamiętaj, aby miejsce przekłucia i jego okolice były zawsze czyste, suche i miały dostęp powietrza. Nigdy nie dotykaj kolczyków brudnymi rękoma. Nie przekręcaj kolczyków.

 

Bez tytułu
 CENA
 Przekłucie uszu i para kolczyków: 89 zł

POLECAMY RÓWNIEŻ